Bin vs. Min Packing Problem a jeho řešení

Binary Packaging Problem, také známý jako „bin packing problem“, je matematický problém, který se týká optimalizace uspořádání objektů do co nejmenšího počtu bin (nádob). Tyto objekty jsou zadány velikostmi a cílem je zajistit, aby velikosti objektů byly maximálně využity v binách, aniž by došlo k překročení určitého limitu kapacity každého binu. Tento problém má mnoho praktických aplikací, jako je například plánování nákladního prostoru v dopravě nebo alokace zdrojů v datacentrech.

Pozn. Rozšířené informace o tomto problému a metodách jeho řešení najde např. na Wikipedii a mnoha specializovaných stránkách s probelmatikou řešení matematických problémů

Jak vznikl „Min Packing Problem“?

Hledali jsme tedy pro Bin Packing Problem alternativu, která lépe odpovídá požadavkům našich klientů. Optimalizační techniky aktuálně odpovídají na většinu výzev v logistice a fullfilmentu. Pokud chcete optimalizovat množství obalového materiálu, potřebujete znát rozměry co možná nejmenší krabice pro produkty ve Vaší objednávce. Dále Vás zajímá jak správně produkty v krabici uložit ve smyslu stability, bezpečnosti a fixace produktů uvnitř balení.

Vytvořili jsme nástroj BOXOLLO, který přesně na tyto dotazy odpovídá na základě produktových dat. Řešíme tedy takzvaný Min Packing Problem.

Méně obalu

Zmenšení krabice pomocí nástroje BOXOLLO eliminuje prázdný prostor v krabicích

Více objednávek

Bez zbytečného air-transportu přepravíte až o 30% objednávek více na jeden závoz

Přesně uložení

Nástroj BOXOLLO určí přesný postup ukládání produktů v balení

Ihned a hromadně

Nástroj BOXOLLO se připojuju přímo do ERP a reaguje bez zpoždění

Vyzkoušejte si BOXOLLO na Vašich vlastních datech

Vložte data Vašich produktů a požadavků na balení v naší aplikaci, nebo nám napište

a my Vám pomůžeme s výpočty na základě produktového feedu.